Dedektör Cihazları Hakkında

1585

        Arkadaşlar piyasada bir sürü pulse, vlf, gpr gibi dedektör çeşitleri satılıyor. Ben bazı deneyimlerimi söyleyeyim. Daha önce nette dolaşan pulse dedektörlerle uğraştım çalışmalar yaptım. Bu dedektörlerde derinlik gayet güzel fakat sağlıklı anlamda bir ayrım sorunu var. Her ne kadar ayrımlı pulse denilsede elime geçen 2-3 pulse dedektör oldu. Hepsinde de sıkıntı yaşadım. Ama derinlik konusuna gelince sözüm yok.

        Gelelim gpr dedektörlere. Arkadaşlar şimdiye kadar netten baya gpr dedektörlere rastladım. En çok satılan herhalde s… c.. diye satılan bir model. Şahsen ben elektronikçi olarak şunu düşünüyorum. Biz dedektör yaparken içerisine bir sürü direnç, diyot, kondansatör gibi malzeme koyuyor devreyi en stabil hale getirmeye çalışıyoruz. Ama gpr sistem satıcılarına bakıyorum. Piyasada satılan 300-1000 TL arasında fiyatı olan tablet pc’lere yazılım yüklüyorlar. Ayrıca usb porta bağlanan bobin görünümündeki bir bilezik ile güya arama yapıyorlar. Yok uydu bağlantılı, yok derinlik ölçümü, yok malzeme iletkenliğine göre değerli değersiz ayrımı yapıyormuş.
        Şimdi size soruyorum piyasdada 1000-1500 tl’ye satılan vlf-pulse dedektörler mi daha iyi iş yapar, yoksa kişisel kullanım amacı ile insanlar facebook, twiter, msn vs gibi sosyal ağlara girsin, oyun oynasın diye üretilmiş cihazlar mı iş yapar?
        Sizlerden ricam şu; Biz define arayan arkadaşlar zaten kıt kanaat kesemizden arttırmaya çalışıyoruz ve masraf edip araziye gitmeye çalışıyoruz. Böyle gpr gibi cihazlara aldanıp tonlarca paralar dökmeyin. Rabbim selamet versin inşallah.

Gönderen : Alper Soner IŞIKÇI – Çankırı
Düzenleyen : Definemerkezi

Not : Bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen yasalara uygun olmayan hiç bir işlem yapmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here