Define Arama Çubuğu Nasıl Kullanılır? – Altın Arama Çubuğu Kullanımı

4451

      Bu yazımda bakır çubukları ilk defa kullananlar için nasıl kullanıldığını, çubukların girdiği şekillerin neyi ifade ettiğini ve çubuklarla derinlik hesaplanmasını elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Sizde eklemek istediklerinizi konunun sonundaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 
     Define çubuğu, altın arama çubuğu vb. gibi isimlerle adlandırdığımız define arama gereci 2 kişi ile kullanılır. 2 kişi karşı karşıya geçer ve çubuklar yere paralel olarak tutulur. 
 
      Eller göbek hizasındadır. İsterseniz göbeğinize yaslayarak ellerinizin titremesin önleyebilirsiniz. Burada önemli olan husus parmak uçlarının birleştirilmesidir. Parmakların tümü aşağıdaki resimdeki gibi birleştirilir ve baş parmak ile işaret parmakları arasına çubuklar yerleştirilir.
 
 
      Çubukların Hareketleri ve Anlamları
 
     Çubuklar resimdeki gibi sağa veya sola yatarsa hedef o yöndedir. 5 metre kadar yürüyüp çubukları tekrar tutun.
 
      Çubuklar resimdeki gibi biri sağa biri sola açılıyorsa hedef arkadadır. Bulunduğunuz yöne göre 90 derece dönüp çubukları tekrar tutun. Sağa veya sola yönleneceğini göreceksiniz.
 
     Çubuklar resimdeki gibi diagonal yani baklava dilimi şeklini alıyorsa hedefin üstündesiniz demektir. Hedefin üstünden çıkınca çubuklar önce birbirine paralel olacaktır daha sonra hedefi göstermeye başlayacaktır.
 
 
 
      Define Arama Çubuklarıyla Derinlik Hesaplama
 
     Ben işlemin doğruluğuna pek inanmıyorum ama denemek isteyenle için paylaşma gereği duydum.
 
     Çubukların baklava olduğu yerde yani hedefin üstündeyken sağa veya sola doğru çubuklar birbirine paralel olana kadar yürüyün. Paralel olduğu yer ile baklava dilimi olduğu yer arasındaki mesafe derinliği verir. Resimde daha net görebilirsiniz.
 
Define arama çubuklarının nasıl yapıldığını Buradan
Define arama çubukları hakkında detaylı bilgi Buradan 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here