Define İşaretlerinde Taş-Kaya Falcılığı

1488

        Define arayıcılığında kabullenilmesi gereken bazı gerçekler vardır. Bunlardan en önemlisi taş-kaya falcılığıdır. Özellikle kayalardaki oyuklara, işaretlere, sembollere bakarak bazı çözümler uydurulmuştur. Bunların hepsine uydurma demek yanlış olur aslında. Çünkü bazıları defalarca kanıtlanmış işaretler. 

Definecilikte Taş-Kaya Falcığı Nedir?

        Taş-kaya falcılığı, taşların üstündeki doğal oluşumları veya insan yapısı olan sembolleri define işareti olarak yorumlama işidir. Bilimden uzak, kulaktan dolma veya tamamen uydurma yorumlardır. Hatta o kadar uydururlar ki örneğin işaretin Lidya dönemine ait olduğu söyleyip yorumlarını metrelerle yaparlar. Lidya döneminde metrenin ne iş var arkadaşım. 

        Tabi ki bu her işaret yorumunun uydurma olduğu anlamına gelmez. Çünkü yukarıda da yazdığım gibi bazı işaretler defalarca kanıtlanmıştır. Zaten sahte yorumların prim yapmasının sebebide budur aslında. Gerçek olaylarla, falcılık birbirinden ayırt edilemez.
        Özellikle son zamanlarda forum sitelerinde kendisini Süper İşaret Yorumcusu, İşaretlerin İmparatoru diye adlandıranlar türemeye başladı. Bunlar cebinde 3 kuruş parası olmayan, defineyi hep bir aksilikle elinden kaçıran genellikle hikayelerini kahvelerde anlatan tiplerdir. Sakın ola inanmayın.
        Ayrıca taş-kaya falcılığına en çok hizmet edenlerin dedektör satıcılarının olduğu söylenir. Bu konuda bişey diyemeyeceğim. Şayet gözümle görmedim, kulağımla duymadım. 

Gönderen : Refik Çetin
Düzenleyen : Definemerkezi
Not: Bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen yasal olmayan hiç bir işlem yapmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here