En İyi Dedektör Hangisidir?

1539

        En iyi dedektörü kişinin kullanım amacı ve tecrübesi belirler. Buradaki kullanım amacından kasıt “Tek para, derin hedefler vb.” dir. Örneğin pulse sistem bir dedektör derin aramalar için en iyi dedektör olabilir ama tek para aramaları için en kötü dedektördür. Ayrıca defineci tecrübesiz ise en iyi olarak nitelendirilen dedektörü alsa dahi hiç bir şey yapamaz. Sonuçta araba kadar şoförde önemlidir.


        Bu nedenle en iyi dedektörü kullanıcı kendisi belirler. Önce kullanacağı alana uygun bir dedektör sistemi belirlemelidir. Tabiki dedektörleri grupladıktan sonra aralarında “En iyi” olanlar olacaktır. Bunlar öncelikle göze hitap etme konusunda en iyi olan cihazlar olur. Ama bu bizi ilgilendirmez. İşlevsellik önemlidir. Bunun yanı sıra kararlılık, ergonomi, fiyat, kalite ve güven değerleri incelenerek kendimiz için en iyi dedektöre ulaşmış oluruz.

        Not : Admin her başlıkta değiniyor bu konuya bende ekleme yapmak istiyorum. Dedektör alırken yüksek fiyatlı olanlara ve gösterişli olanlara aldanmayın. Cihazı gidin test edin ve öyle alın. Piyasada o kadar çok dedektör üreticisi var ki bir çok dedektörün devre kartları aynıyken sadece kutusunu ve etiketini değiştirip çok yüksek fiyatlara satıyorlar.

Gönderen : Ali Osman Kumcu – Denizli
Düzenleyen : Definemerkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here