Sahte-Kopya GPR Radar ve Yeraltı Görüntüleme Cihazları OKM

1040

       GPR cihazları her ne kadar define aramak için uygun olmasalar da bazı defineciler tarafından kullanılmaktadırlar. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için GPR Radar Yer Altı Görüntüleme Jeoradar OKM Define Aramada Kullanımı başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.


        GPR / Yeraltı görüntüleme cihazları son zamanlarda defineciler tarafından da kullanılmaya başlandı. Ancak bu cihazların fiyatları 20.000 ile 150.000 Euro arasında değiştiği için herkes alamıyor. Bunu fırsat bilen bazı şahıslar GPR işinede el attı.

        Sahte-kopya-taklit GPR / Yeraltı görüntüleme cihazlarının içinde basit bir metal algılama dedektörü ve bilgisayar için gerekli olan program vardır. Bu programın içine çok sayıda yer altı haritasına benzeyen resim yüklenir. Dedektör kabloyla bilgisayara bağlanır. Metal algılandığı zaman program bu resimlerden birini ekrana getirir. Görüntünün algılanan metalle hiç bir ilgisi yoktur. Zaten gerçek yer altı haritaları çok karışıktır. Kolay kolay kimse yorumlayamaz. Bu sahte-taklit cihazları satanlarda bunları bilirler. Cihazı sattıktan sonra buna göre kılıflar uydururlar. Görüntülerden bazılarını aşağıya yükledim.

       Bu konuya dikkat etmenizi öneririm. Kimsenin hazine fiyatında olan bu oyuncaklara para vermesini istemem. Zaten GPR cihazlarının define ve altın aramaya uygun olmadığını GPR Radar Yer Altı Görüntüleme Jeoradar OKM Define Aramada Kullanımı başlıklı konumda nedenleriyle birlikte yazmıştım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here