Ayak İzi, Çıplak Ayak, Kayada Çarıklı Ayak İzleri Define İşareti İşaretleri

1140

       Kayada ayak izi 2 farklı şekilde yorumlanır. 1. yorum define ile ilgilidir. Ayak izinin veya izlerinin olduğu alanda define vardır anlamındadır. 2. yorumun define işareti ile ilgisi yoktur.


Yorum 1 : Ayak izi tek ayak veya çift ayak olabilir. Eğer tek ayak ise sağ ayak veya sol ayak işaretin içine konur ve o yöne doğru bakılır. Çok uzaklara bakmaya gerek yoktur. Hediyesi en fazla 30 metre alan içindedir. Bu işaret için ayağın genişliği bilmem kaç cm ise o kadar adım yürüyün altın oradadır veya altını orada arayın gibi yorumlar okudum internette gezinirken. Bunlar tamamen uydurma yazılardır. 
       Eğer ayak izi çift ayak ve ayakların biri önde diğeri arkada ise yani yürürmüş gibi ise yine ayaklar işaretin içine  konur ve o yöne bakılır. Emanet 30 metre alan içindedir. O yöndeki çukur veya tümsekleri incelememiz gerekir. Ayaklar çift ve yan yana ise işaretin hemen altı incelenmelidir. 
Ayak işaretleri mağara duvarlarında vb de olabilir. Bunlar girildiğinde bir tuzak olduğunu veya tehlikeli birşey olduğunu gösterir.
       Ayak izinin parmaklı veya parmaksız olması birşey değiştirmez. Ayakkabılı veya çarıklı işaretlerde aynı anlamdadır.

Yorum 2 : Roma döneminde önemli ailelerin ergenlik dönemine girmiş ve ilk defa cinsel ilişkiye girmiş yani milli olmuş erkeklerin ayak izleri kayalara işlendiği bilinir. Bu işaretlerin tamamı çıplak ayak izleridir. Yani parmakları da vardır. Böyle durumlarda öncelikle işaretin bulunduğu bölgenin hangi uygarlıklara şahit olduğunu öğrenmek gerekir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here