Murç İzi Define İşareti – Murç İzleri İşaret

5091

Murç izi işareti arazide sık karşılaşılan işaretlerdendir. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli husus diğer define işaretlerinde olduğu gibi, işaretin doğal olup olmadığıdır. Murç işaretinde bu olay çok görülür.


Kaya üzerinde yuvarlak ve dağınık olan oyuklar genellikle murç izi değildir. Doğal oluşumdur. Murç izi define işaretinde simetri aranmalıdır. İzlerin hepsi belirli aralıklarla olabilir veya çember şeklinde olabilir.

Eğer izler kare şeklindeyse o zaman doğal oluşum olma ihtimali yoktur. Detaylı inceleme yapılabilir. Etrafta başka yol gösterici define işareti olup olmadığı iyi araştırılmalıdır. Çünkü murç izi işaretlerinin kesin bir anlamı yoktur. İnsanlar o an aklına gelen sisteme göre işaretleme yapmışlardır. Bazı örneklerde murç izi sayısı adım sayısını verir, bazen definenin bulunduğu yerdeki ağaçların yerleşim şeklini ve sayısını verir. Bunun gibi bir çok değişik kanıtlanmış örneği vardır.

İnternette okuduğunuz murç izi varsa yanında kuyu arayın, ağaç arayın gibi şeylere inanmayın. Ormanlık, dağlık yerde tabiki ağaç olacak. Böyle yorumlar ancak vakit ve para kaybına neden olur!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here