Radyestezi Nedir? Radyestezi ile Define,Maden,Altın,Su Aramak-Bulmak

2770

        Radyestezi su, define ve maden aramalarında en sık kullanılan yöntemdir. Ancak bir çok kişi bu yöntemi kullanmasına rağmen adını bilmemektedir. Radyestezinin Türkçe karşılığı “Işın duyarlılık, titreşim duyarlılık” dır. Bu yazımızda Radyestezi ile ilgili çok önemli bilgiler bulabilirsiniz.

        Her cismin yaydığı bir radyasyon dalgası vardır. Bu dalgalar belirli bir enerji alanı oluşturur. İnsanda bir varlıktır ve enerji alanı vardır. İnsan vücudundaki bu enerji alanı ile aranan cismin enerji alanının aynı rezonansa girmesiyle cisim tespit edilir. Özetle radyestezi bir şeyin ortaya çıkarılmasıdır.
Arama işlemi sarkaç, çubuk ve çeşitli madenler (altın, bakır vb.) yardımı ile yapılır. Bu aletleri kullanan kişilere Radyestezist denir. En ünlü Radyestesit bir Fransızdır. Zaten radyestezi kelimesi Fransızca Radiesthesia kelimesinden gelmektedir.
         Firavun mezarlarının bazılarında ipe bağlı ağaç sarkaçlar bulunmuştur. Ayrıca Çin İmparatoru Yu’nun mezarından çatal çubuklar ve maden filizlerini gösteren açıklamalar çıkmıştır. Bu bilgiler bize radyestezinin en az 4000 yıllık bir geçmişi olduğunu göstermektedir. Ayrıca sürekli merak edilen bir konu olan eski insanların hiç bir teknoloji kullanmadan su ve madenleri nasıl buldukları konuda radyesteziye bağlanmaktadır.

         İnsanların sık kullandıkları “Elektrik alamadım” sözü radyestezi ile ilgilidir. İki insanın oluşturduğu enerji alanı birbiri ile uyuşmalıdır. Ancak bu enerji alanı insan beynindeki düşünceler ile sürekli olarak değişmektedir. İlk anda elektrik alamadığımız bir insanla daha sonra iyi geçinmemizin nedeni budur. Bu yüzden radyestezi yöntemi ile define, su, altın vb. ararken öncelikle bu yönteme inanmalıyız. Böylelikle enerji alanımızı geniş tutmuş oluruz.

         Radyestezi konusunda yazılmış en önemli kitaplardan biri Hawaii’li şaman Serge King’e aittir. Bu kitapta doğada ve canlılarda bulunan gizli güçler ve enerjiler, bilimsel yöntemler ve geleneksel bilgelik ile ele alınmıştır.
         Birde şu bilgiyi paylaşmak istiyorum. Bu işi bilen, çubukla su veya maden arayan insanlar arama sırasında genellikle çıplak ayakla geziyorlar. Nedenli işe yaradığı konusunda bir bilgimiz yok ama ben yinede paylaşmak istedim.

Beyin gücü ile define aramak, hazine aramak, altın aramak, çubuklar, şakül, sarkaç ile hazine bulmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here