Yılan Define İşareti – Kabartma Oyma Yılan – Çöreklenmiş Yılan İşareti – Hazine

1619

        Yılan sembolü kullanılan en eski işaretlerden biridir. Tüm insanlar tarafından çok değişik anlamlarda kullanılmıştır. Bu yüzden yılan işaretleri hakkında net yorumlar yapabilmek için civardaki tüm işaretler ele alınmalıdır. Ancak bazı çözümlenmiş yılan işaretler vardır. Şimdi bunları teker teker ele alacağız. 

 
       Yılan işareti oyma, kabartma ve heykel gibi bir çok şekilde görülmüştür. Aşağıda açıklamalara ait yılan işareti resimlerinin tümünü görebilirsiniz.

 
        Kabartma Yılan İşareti : Yılan işareti kabartma ise oyma işaretlerin aksine kesinlikle dikkate alınmalıdır. Yılan uzunca duruyorsa kafasının olduğu yön araştırılmalıdır. Eski düşünceye göre yılanın ilk kaçacağı yer yuvası olarak düşünülmüştür ve ona göre sembolize edilmiştir.
 

        Oyma Yılan İşareti : Oyma yılan işaretleri çok net olmadığı sürece dikkate alınmamalıdır. Çünkü doğal yapılar yılan işaretlerine çok benzemektedir. Eğer işaretin doğal olmadığından eminseniz diğer yılan işaretlerinde olduğu gibi değerlendirebilirsiniz.

 
        Çöreklenmiş Yılan İşareti : Çöreklenmiş yılan işareti kesinlikle gömü-define-hazine işaretidir. Hediyesi işaretin bulunduğu yerin hemen altındadır. En çok dikkat edilmesi gereken yılan işarettir.
        Yılan ve Hac – Istavroz İşareti : Eğer yılan işaretinin yanında birde hac işareti varsa burada kesinlikle papaz mezarı vardır. Bu mezarlardan papaz parasının çıktığıda görüldüğü gibi boş çıktığıda görülmüştür. Yılanın kafası değil hacın olduğu yön incelenmelidir.
 
        Sarılı, Kafa kafaya veya Öpüşen Yılanlar : Bu işaret genellikle aile mezarı olarak kabul edilir. İncelenirse mezardakilerin kıymetli eşyaları ve takıları bulunabilir. Eğer iki yılanın arasında hac veya çarpı işareti varsa bu define işaretidir. Ancak yorumlanması çok zordur. Bulunmuş örnekleri çok azdır.
 
        Ağzı Açık ve Savunma Durumunda Olan Yılan : Malın bir tılsımla, büyüyle, tuzakla veya zehirle korunduğunu işaret eder. Çok dikkatli olunmalıdır. Yılanın durumuna göre diğer işaretler gibi değerlendirilir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here